Muzeum Regionalne w Krasnymstawie

ul. Marszałka J. Piłsudskiego 5A, 22-300 Krasnystaw

tel./fax 82-576-3663Koncert Jana Kondraka Drukuj Email
wtorek, 29 stycznia 2019 00:00

Koncert Jana Kondraka 27 stycznia br. w refektarzu Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie odbył się koncert Jana Kondraka, artysty od lat związanego z Lubelską Federacją Bardów. Lubelski bard przedstawił licznie przybyłej publiczności swój autorski program teatralny pod tytułem "Sztukmistrz Śpiewa". Zgromadzeni w muzealnym refektarzu goście usłyszeli między innymi pieśń o Jaszy Mazurze oraz utwory z cyklu Pieśń nad pieśniami.

Więcej…
 
"Dzieje Krasnegostawu i okolic" - rewitalizacja wystawy historycznej Drukuj Email
sobota, 29 grudnia 2018 00:00

Dzieje Krasnegostawu i okolic W miniony piątek, 28 grudnia 2018 roku, odbył się w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie, wernisaż zrewitalizowanej stałej ekspozycji historycznej poświęconej dziejom Krasnegostawu i jego okolic. Wystawa obejmuje sześć stuleci ukazanych w rytmie opowieści, której narratorem jest dolina rzeki Wieprz. Historię snują również same zabytki, grające główną rolę w dawno zapominanej sztuce napisanej przez przodków. Zmodernizowana ekspozycja jest przede wszystkim dynamiczna i ma na celu wprowadzić zwiedzającego w przestrzeń historii, która zaciekawia i intryguje.

Więcej…
 
Prelekcja Ks. Henryka Kapicy Drukuj Email
wtorek, 11 grudnia 2018 00:00

Prelekcja ks. Henryka Kapicy W dniu 7 grudnia w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie odbyła się prelekcja pt. "Udział mieszkańców Krasnegostawu w powstaniu styczniowym", którą wygłosił proboszcz parafii pw. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie ks. prałat Henryk Kapica, dziekan Dekanatu Krasnystaw Wschód. Tematyka wykładu wpisywała się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a na to interesujące spotkanie z historią przybyli przedstawiciele powiatowego i miejskiego samorządu, dyrektorzy i kierownicy wielu lokalnych instytucji, uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych oraz zainteresowani tematyką powstańczą mieszkańcy.

Więcej…
 
"Drogi do wolności". Wystawa w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości Drukuj Email
poniedziałek, 19 listopada 2018 00:00

Drogi do wolności W dniu 15 listopada 2018 roku w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. "Drogi do wolności 1914-1921. W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości". Ekspozycja w całości została przygotowana w oparciu o zbiory własne muzeum. Znalazło się na niej ponad 300 eksponatów z Działu Historii i Numizmatyki.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny "MUZEUM PREZENTUJE!" Drukuj Email
wtorek, 13 listopada 2018 00:00

Konkurs plastyczny Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zaprasza uczniów klas I - VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjum, z terenu Miasta Krasnystaw i Gminy Krasnystaw, do udziału w konkursie plastycznym pt. "MUZEUM PREZENTUJE!". Zadanie polega na zobrazowaniu w dowolnej technice plastycznej wystawy, ekspozycji, konkretnego eksponatu lub prezentacji wybranego artysty którą uczestnik chciałby zorganizować i oglądać w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie. Konkurs rozpoczyna się 13 listopada 2018 r. i trwać będzie do 28 grudnia 2018 r. Dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie.  

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 22

Informacje

Zdjęcia ślubne w salach muzeumInformujemy, że w salach muzeum istnieje możliwość wykonywania zdjęć ślubnych więcej>>>

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna Muzeum na rok szkolny 2018/2019 więcej>>>

Linki

Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie

Miasto Krasnystaw

Chmielaki Krasnostawskie

LGD Krasnystaw

LOT Krasnystaw

Dawny Krasnystaw - Fotografie

BIP Muzeum

Sponsorzy


Stałym sponsorem
wystaw i wydarzeń kulturalnych
Muzeum Regionalnego
w Krasnymstawie jest

BS w Izbicy