Muzeum Regionalne w Krasnymstawie

ul. Marszałka J. Piłsudskiego 5A, 22-300 Krasnystaw

tel./fax 82-576-3663

 


Informujemy, że Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zostało ponownie otwarte dla zwiedzających.
Prosimy o zapoznanie się z reguleminem zwiedzania
[regulamin zwiedzania muzeum]
 Jan Piotr Norblin (1745 - 1830) - wystawa grafiki Drukuj Email
czwartek, 12 stycznia 2012 00:00

Jan Piotr Norblin12 stycznia 2012 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej czasowej wystawy. Są to prace francuskiego rysownika, malarza i grafika Jana Piotra Norblina de la Gourdaine (1745-1830). Na wystawie zaprezentowanych zostało 39 obiektów wykonanych techniką akwaforty. W głównej mierze są to grafiki ukazujące przedstawienia portretowe (np. szlachcic w lisiej czapce, starzec w krymce), parafrazy obrazów Rembrandta (Zuzanna i starcy) oraz jeden rysunek wykonany tuszem (popiersie Żyda).

Wszystkie eksponaty pochodzą ze zbiorów własnych muzeum. Te niewielkich rozmiarów prace są dowodem wielkiego kunsztu artysty, którego uczniami byli m. in. Aleksander Orłowski i Jan Rustem.

Więcej…
 
Apostolica w Muzeum - "Jesienny koncert przy kominku" Drukuj Email
poniedziałek, 14 listopada 2011 00:00

APOSTOLICA - Jesienny koncert12 listopada 2011 r. Muzeum gościło, działający przy parafii św. Franciszka Ksawerego, zespół muzyczny Apostolica. Wielbiciele poezji, nastrojowej muzyki oraz wędrówek po górach i wieczorów przy ognisku mogli posłuchać urokliwego "Jesiennego koncertu przy kominku". Zespół Apostolica zaprezentował m.in. utwory do tekstów Krzysztofa K. Baczyńskiego, Bolesława Leśmiana, Jerzego Harasymowicza, Edwarda Stachury, Karola Wojtyły oraz Adama Ziemianina.

Więcej…
 
Wielka flota w środku lądu - wystawa modeli Tomasza Guza Drukuj Email
piątek, 14 października 2011 00:00

Wystawa modeli Tomasza Guza14 października 2011 r. w budynku muzeum odbyło się uroczyste otwarcie wystawy modeli Tomasza Guza. Autor wystawy modelarstwem pasjonuje się odkąd zrozumiał do czego służą nożyczki i klej. Ponieważ jest pasjonatem morza i wszystkiego co z nim związane, klei modele okrętów. Jego największą przygodą z morzem było ukończenie szkoły morskiej i praca w maszynowni statku pod polską banderą. Tam również nie zapomniał o swojej pasji. Chodził, zaglądał po zakamarkach, coś odmierzał, rysował, aż zaczęto podejrzewać "że coś knuje". Jakież było zdziwienie załogi, gdy okazało się, że projektuje i skleja model jednostki, na której pracuje.

Więcej…
 
XV Przegląd Twórczości Ludowej w budynku Muzeum Drukuj Email
poniedziałek, 10 października 2011 00:00

 

XV Przegląd Twórczości Ludowej
Więcej…
 
Wystawa "Ludowe kowalstwo artystyczne w powiecie krasnostawskim" Drukuj Email
piątek, 30 września 2011 00:00

E. Bychawski, Zaklęta Kobieta ze skrzydłamiW dniu 29 września 2011 r. w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy "Ludowe kowalstwo artystyczne w powiecie krasnostawskim". Na wystawie zaprezentowano ok.130 wyrobów ludowego kowalstwa artystycznego ze zbiorów muzeum. Można je podzielić na dwie grupy: przedmioty tradycyjne oraz przedmioty dekoracyjne.

Pierwsza grupa wyrobów charakteryzuje się różnorodnością form i pięknymi dekoracjami. Wyróżniają się w niej przedmioty wykonane w latach 60-tych i 70-tych XX w. przez następujących kowali: Józefa Gaworczuka, Jana Białka, Stanisława Pawłowskiego i Eugeniusza Psujka z Krasnegostawu, Antoniego Kasprzaka z Kol. Rońsko k/ Krasnegostawu, Władysława i Bronisława Pawłowskich z Wólki Orłowskiej, Adolfa Sędziaka z Żółkiewki, Leona Chodorowskiego z Olchowca oraz Edwarda Bychawskiego i Władysława Kulimowskiego z Borowa.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia2122232425następnaostatnia»

Strona 23 z 25

Informacje

Zdjęcia ślubne w salach muzeumInformujemy, że w salach muzeum istnieje możliwość wykonywania zdjęć ślubnych więcej>>>

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna Muzeum na rok szkolny 2019/2020 więcej>>>

Linki

Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie

Miasto Krasnystaw

Chmielaki Krasnostawskie

LGD Krasnystaw

LOT Krasnystaw

Dawny Krasnystaw - Fotografie

BIP Muzeum

Sponsorzy


Stałym sponsorem
wystaw i wydarzeń kulturalnych
Muzeum Regionalnego
w Krasnymstawie jest

BS w Izbicy