Muzeum Regionalne w Krasnymstawie

ul. Marszałka J. Piłsudskiego 5A, 22-300 Krasnystaw

tel./fax 82-576-3663Konferencja popularno-naukowa pamięci żołnierzy niezłomnych Drukuj Email
czwartek, 23 marca 2017 00:00

Konferencja popularno-naukowa 16 marca 2017 roku w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie odbyła się konferencja popularno-naukowa poświęcona pamięci żołnierzy niezłomnych. Wydarzenie to zostało zorganizowane we współpracy z lubelskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej. Na początku spotkania licznie przybyli uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą żołnierzom antykomunistycznego podziemia.

Więcej…
 
Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych w Muzeum Drukuj Email
środa, 08 marca 2017 00:00

Wojna i Polonia Od marca br. Muzeum Regionalne w Krasnymstawie wprowadziło nowe rozwiązania zmniejszające bariery architektoniczne w dostępnie do ekspozycji.

Więcej…
 
Wystawa - "Chrzest 966: U źródeł Polski" Drukuj Email
środa, 15 lutego 2017 00:00

Chrzest 966 W Walentynki 14 lutego, w siedzibie Muzeum, miało miejsce otwarcie nowej wystawy czasowej pt. "Chrzest 966: U źródeł Polski". Ta mobilna ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Wystawa wzbogacona jest o elementy multimedialne oraz działania edukacyjne. Odpowiada na najczęściej zadawane pytania związane z Chrztem Mieszka I: jakie były przyczyny? gdzie mógł się odbyć? jakie były jego skutki?

Więcej…
 
Wystawa - "Wojna i Polonia" Drukuj Email
sobota, 04 lutego 2017 00:00

Wojna i Polonia Od 3 lutego br. w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie dostępna jest wystawa pt. "Wojna i Polonia". Ekspozycja złożona jest z 20 heliograwiur z tek "Polonia" oraz "Wojna" autorstwa Artura Grottgera. Heliograwiura jest techniką graficzną opracowaną w roku 1878 przez czeskiego malarza Karela Klica. Dzięki użyciu papieru żelatynowego umożliwia ona przenoszenie półtonowych fotografii na płytę metalową, a następnie trawienie uzyskanego obrazu. Stosowana głównie w XIX i XX wieku służyła przede wszystkim tworzeniu reprodukcji dzieł malarskich na potrzeby tek i albumów. Drukowane w Wiedniu teki Grottgera "Polonia", "Wojna" i "Lithuania" są jednymi z najbardziej znanych dzieł wykonanych w tej właśnie technice.

Więcej…
 
Wystawa - "Pogańskie przedmioty kultu i chrześcijańskie symbole" Drukuj Email
piątek, 03 lutego 2017 00:00

Pogańskie przedmioty kultu i chrześcijańskie symbole W środę 1 lutego 2017 roku w krasnostawskim muzeum odbyło się otwarcie wystawy pt. "POGAŃSKIE PRZEDMIOTY KULTU I CHRZEŚCIJAŃSKIE SYMBOLE" Celem wystawy jest prezentacja przedmiotów i symboli kultowych oraz miejsc związanych z dawnymi kultami religijnymi od chwili pojawienia się pierwszych wierzeń po czasy związane z chrystianizacją ziem polskich. Wśród nich znajdują się m. in. pojedyncze znaleziska grobowe np. amulety z kości ludzkiej oraz kości i zębów zwierzęcych, muszli, kręgu rybiego, zawieszki w kształcie topora (z brązu i bursztynu), figurka "uszebti" w kształcie mumii egipskiej, figurki zwierząt, krzyżyki i enkolpiony z brązu i kości, ikonki kamienne i brązowe, ponadto znaleziska bagienne (intencjonalnie wrzucone do bagna) np. wióry krzemienne z Wincentowa, siekierki brązowe, toporek kamienny, a także gliniane lampki oliwne.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 23

Informacje

Zdjęcia ślubne w salach muzeumInformujemy, że w salach muzeum istnieje możliwość wykonywania zdjęć ślubnych więcej>>>

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna Muzeum na rok szkolny 2019/2020 więcej>>>

Linki

Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie

Miasto Krasnystaw

Chmielaki Krasnostawskie

LGD Krasnystaw

LOT Krasnystaw

Dawny Krasnystaw - Fotografie

BIP Muzeum

Sponsorzy


Stałym sponsorem
wystaw i wydarzeń kulturalnych
Muzeum Regionalnego
w Krasnymstawie jest

BS w Izbicy