Muzeum Regionalne w Krasnymstawie

ul. Marszałka J. Piłsudskiego 5A, 22-300 Krasnystaw

tel./fax 82-576-3663


Wystawa - "Raj utracony. Przedstawienia grzechu w grafice europejskiej od XVI do XIX wieku" Drukuj Email
niedziela, 11 sierpnia 2013 00:00

Raj utracony. Przedstawienia grzechu w grafice europejskiej od XVI do XIX wieku 7 sierpnia 2013 roku w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pod tytułem "Raj utracony. Przedstawienia grzechu w grafice europejskiej od XVI do XIX wieku". Wprowadzeniem w temat był pokaz filmu pt. "Siedem grzechów głównych", w reżyserii Wojciecha Morki, który tuż przed samym otwarciem mieli okazję obejrzeć przybyli na wernisaż goście. Na wystawie zaprezentowanych zostało 23 miedziorytów pochodzących ze zbiorów Biblioteki Naukowej Polskiej Akademii Umiejętności i Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

Więcej…
 
"Noc Muzeów" 2013 w Krasnymstawie Drukuj Email
wtorek, 21 maja 2013 00:00

Noc muzeów 2013"Noc Muzeów" 2013 nie ominęła Krasnegostawu. Goście i mieszkańcy "Karpiego Grodu", 18 maja 2013 r. od godziny 19.00 aż do północy, mogli uczestniczyć w wydarzeniach przygotowanych przez krasnostawskie muzeum specjalnie na tę okazję.

Impreza podzielona została na dwie wzajemnie uzupełniające się części. Główną, polegającą na nastrojowym nocnym zwiedzaniu wystaw stałych i czasowych, prezentowanych w salach muzeum oraz blok wydarzeń towarzyszących.

Więcej…
 
Wystawa - "Zygmunt Tokarzewski - impresje" Drukuj Email
środa, 01 maja 2013 00:00

Zygmunt Tokarzewski - impresje Krasnostawskie muzeum rozpoczęło swoją działalność 30 kwietnia 1958 r. W ubiegły wtorek, 30 kwietnia 2013 r., w celu uczczenia 55-tej rocznicy utworzenia jednostki, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. "Zygmunt Tokarzewski - impresje".

Zygmunt Tokarzewski, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, był organizatorem i pierwszym kierownikiem Muzeum. Urodził się 15 maja 1907 roku w Hucie Krzeszowskiej, jako najmłodszy z czworga dzieci. Po ukończeniu seminarium nauczycielskiego w Szczebrzeszynie i roku pracy w Bobliwie, rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1937 roku obronił pracę dyplomową uzyskując tytuł magistra sztuki.

Więcej…
 
Wystawa - "Po drugiej stronie tęczy. Krajobrazy Irlandii" Drukuj Email
wtorek, 09 kwietnia 2013 00:00

Incancitcum W dniu 9 kwietnia 2013 r. w budynku Muzeum odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii pt. "Po drugiej stronie tęczy. Krajobrazy Irlandii".

Zaprezentowana ekspozycja jest elementem obchodów Dni św. Patryka w Zamościu i Lublinie, które w 2013 r. odbywają się pod honorowym patronatem Ambasady Irlandii w Warszawie i Konsula Irlandii w Poznaniu. Zdjęcia małej architektury i krajobrazów Irlandii mają na celu przybliżenie mieszkańcom ziemi krasnostawskiej "Szmaragdowej Wyspy".

Więcej…
 
Wystawa - "Malowanie, wycinanie, oblewanie. Zwyczaje wielkanocne na wsi krasnostawskiej". Drukuj Email
środa, 27 marca 2013 00:00

Incancitcum Od 27 marca na poddaszu Muzeum można oglądać wystawę wielkanocną pt. "Malowanie, wycinanie, oblewanie. Zwyczaje wielkanocne na wsi krasnostawskiej".

Ekspozycja ma charakter krótkiej narracji ukazującej wybrane zwyczaje świąteczne panujące dawniej na wsi. Oglądając wystawę będzie można m.in. dowiedzieć się w jakim celu do kurzych gniazd dosypywano kawałki poświęconych palm i skorupki pisanek, a także poznać sposoby pszczelarzy na zapobieganie rzucania na pasieki uroków przez czarownice.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia1112131415161718następnaostatnia»

Strona 12 z 18

Informacje

Zdjęcia ślubne w salach muzeumInformujemy, że w salach muzeum istnieje możliwość wykonywania zdjęć ślubnych więcej>>>

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna Muzeum na rok szkolny 2017/2018 więcej>>>

Linki

Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie

Miasto Krasnystaw

Chmielaki Krasnostawskie

LGD Krasnystaw

LOT Krasnystaw

Dawny Krasnystaw - Fotografie

BIP Muzeum

Sponsorzy


Stałym sponsorem
wystaw i wydarzeń kulturalnych
Muzeum Regionalnego
w Krasnymstawie jest

BS w Izbicy


Sponsorzy wystawy
"Broń biała XIX - XX w."


Bank Spółdzielczy
w Izbicy
Bank Spółdzielczy
w Krasnymstawie