Powołanie nowej Rady Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie Drukuj Email
poniedziałek, 24 lutego 2014 00:00

Powołanie nowej Rady Muzeum W dniu 21 lutego, w siedzibie Muzeum, odbyła się uroczystość pożegnania członków ustępującej Rady Muzeum przy Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie oraz wręczania nominacji członkom nowej Rady.

Odchodzącą Radę, która w niezmienionym składzie pracowała przez dwie kolejne kadencje (od 2005 do 2013 roku) tworzyli: ksiądz prałat Piotr Kimak - pełniący funkcję jej przewodniczącego oraz panie: Marianna Gleń - twórczyni ludowa, Teresa Jabłońska - historyk sztuki, były pracownik Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Helena Bojarczuk - była dyrektor Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, Elżbieta Patyk - dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie.

W skład nowej Rady weszli ks. dziekan Henryk Kapica - proboszcz parafii p.w. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, Władysław Fedorowicz - były dyrektor Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, Halina Siwiłło - historyk sztuki, emerytowany pracownik Muzeum Zamoyskiego w Zamościu, dr Ryszard Maleszyk - historyk i regionalista oraz po raz trzeci Marianna Gleń.

Nowo powołana Rada Muzeum będzie m.in. sprawowała nadzór nad realizacją przez muzeum zadań określonych w Ustawie o muzeach, a także będzie oceniała jego działalność oraz opiniowała roczny plan działania.