Wizyta Ambasadora Mołdawii Drukuj Email
środa, 05 sierpnia 2015 00:00

Wizyta Ambasadora Mołdawii W środę 22 lipca br. nasze muzeum gościło Ambasadora Republiki Mołdawii w Polsce Iurija Bodruga wraz z małżonką. Wizyta przedstawiciela Mołdawii była związana z podpisaną w ubiegłym roku przez starostwo powiatowe umową o współpracy z Rejonem Leova, położonym w południowo-wschodniej części Mołdawii.

Pan Ambasador oprowadzany przez dyrektora muzeum Artura Capałę, w towarzystwie swojej małżonki oraz starosty krasnostawskiego Janusza Szpaka i Burmistrz Krasnegostawu Hanny Mazurkiewicz z zaciekawieniem obejrzał prezentowane w salach muzeum wystawy. Zarówno budynek dawnego kolegium jezuickiego jak też obejrzane ekspozycje zrobiły na naszym wyjątkowym gościu duże wrażenie.