Wystawa - "Chrzest 966: U źródeł Polski" Drukuj Email
środa, 15 lutego 2017 00:00

Chrzest 966 W Walentynki 14 lutego, w siedzibie Muzeum, miało miejsce otwarcie nowej wystawy czasowej pt. "Chrzest 966: U źródeł Polski". Ta mobilna ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Wystawa wzbogacona jest o elementy multimedialne oraz działania edukacyjne. Odpowiada na najczęściej zadawane pytania związane z Chrztem Mieszka I: jakie były przyczyny? gdzie mógł się odbyć? jakie były jego skutki?

"Chrzest 966: U źródeł Polski" składa się z dwóch elementów - 11 plansz graficznych i mobilnej aplikacji multimedialnej będącej przewodnikiem po ekspozycji. Aplikacja zawiera komponent audio, który umożliwi zapoznanie się z tematyką wystawy osobom z dysfunkcjami narządów wzroku. Aplikację można bezpłatnie pobrać ze sklepu Play (Aplikacja: Chrzest 966).

Wystawa czynna od 14 lutego do 2 kwietnia 2017 r.

Projekt dofinansowano w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury - Chrzest 966