Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych w Muzeum Drukuj Email
środa, 08 marca 2017 00:00

Wojna i Polonia Od marca br. Muzeum Regionalne w Krasnymstawie wprowadziło nowe rozwiązania zmniejszające bariery architektoniczne w dostępnie do ekspozycji.

Pierwsze ułatwienie to schodołaz gąsiennicowy wraz z dołączonym wózkiem. Dzięki niemu osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach lub zwiedzający, którzy mają problem z wchodzeniem po schodach, mogą teraz swobodnie i bezpiecznie przemieszczać się po wszystkich poziomach budynku Muzeum.

Drugie rozwiązanie to aluminiowe szyny podjazdowe, które ułatwiają poruszanie się wózków w salach i na kondygnacjach, gdzie występują różnice poziomów. Szyny są bardzo stabilne, ponieważ wykonano je z wytrzymałych stopów aluminium, a ich powierzchnię pokrywa antypoślizgowy materiał.

Dzięki wprowadzonym ułatwieniom zniwelowane zostały bariery przestrzenne. Od tej chwili osoby z ograniczeniami ruchowymi lub osoby niepełnosprawne ruchowo poruszające się na wózkach, mogą swobodnie dotrzeć do wszystkich wystaw muzealnych. Zarówno tych znajdujących się na piętrach jak i w piwnicach.

Oferta edukacyjna Muzeum na rok szkolny 2016/2017 więcej>>>