Koncert zespołu Haust Drukuj Email
poniedziałek, 11 września 2017 00:00

Koncert zespołu Haust 10 września br. w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie odbył się koncert krasnostawskiego zespołu rockowego HAUST. Niedzielne wydarzenie, które oficjalnie otworzył dyrektor muzeum Marek Majewski, było pierwszym z cyklu koncertów pod wspólną nazwą: "Zakończ weekend w muzeum". Młodzi muzycy podczas swojego występu zgromadzili pełną salę, a publiczność przyjęła ich niezwykle ciepło i nagrodziła gromkimi brawami. Zespół wykonał utwory własnego autorstwa, w aranżacji dostosowanej do akustyki refektarza muzeum, min. Till We die czy Another mask. Występ zakończył szlagier Rockin' in the free world z repertuaru Neil'a Young'a.

Zespół HAUST powstał w 2015 roku w Krasnymstawie, a jego założycielem i wokalistą, jest Maciej Wolanin, znany z takich formacji jak Pluton czy LKS. Pozostali członkowie to Michał Antoniak (perkusja), Alan Kwiecień (bas) i Karol Karauda (gitara). Muzycy grają klasycznego rocka. Zespół od czasu powstania zagrał wiele koncertów na Lubelszczyźnie. W 2016 roku wystąpił między innymi na imprezach takich jak Krasnystaw Rocks czy na krasnostawskim zlocie motocyklowym Moto Forszmak Party. Zaprezentował się też w Łodzi w ramach New York Festival.