Wystawa malarska - "Wizje" Drukuj Email
poniedziałek, 09 października 2017 00:00

wystawa malarska Wizje W dniu 6 października 2017 roku odbyło się otwarcie wystawy czasowej pt. "Wizje", zorganizowanej przez Muzeum Regionalne w Krasnymstawie i Project ART. Na ekspozycji można zobaczyć prace 15 twórców: Magdaleny Jankowskiej, Kuby Janysta, Doroty Kulickiej, Oli Lisowskiej, Joanny Mankiewicz, Mirosława Mirońskiego, Iwony Ostrowskiej, Michała Pikuli, Jacka Piotrowicza, Andrzeja Podkańskiego, Romy Roman, Alka Slona, Anny Sujak-Bartnickiej, Arkadiusza Świderskiego, Natalii Wierzbickiej, reprezentujących różnorodne stylistyki artystyczne. To spotkanie szczególne, ponieważ jej podmiotem jest artystyczna twórczość zainspirowana drugim człowiekiem, naturą oraz marzeniami.

Prezentowani Artyści wypowiadają się poprzez formę, kolor światło to, co niejednokrotnie trudno wyrazić słowami. Wyrażają pochwałę dla urody świata, własnej kultury i drugiego człowieka. Manifestują własną indywidualność nadając jej oryginalną formę artystyczną. Sztuka, która dzięki dokonaniom artystów staje się niewątpliwie nie tylko bardziej interesująca, ale również przyjazna i zrozumiała dla odbiorcy. Nowo otwartej wystawie w krasnostawskim muzeum towarzyszy ekspozycja w Młodzieżowym Domu Kultury będąca prezentacją prac jakie można było obejrzeć podczas IV Festiwalu Wizji, który odbył się w dniach 25 czerwca - 2 lipca 2017 roku w Wierzbicy gm. Rudnik.

Organizatorem obu wydarzeń jest Project Art. Iwona Ostrowska i Arkadiusz Świderski. Patronat nad wydarzeniem objął Dwór Kultury Wierzbica prowadzony przez Iwonę i Piotra Kiwerskich zaś sponsorami są: Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie, Bank Spółdzielczy w Izbicy. Ekspozycja czynna będzie do 10 grudnia 2017 roku.

Oferta edukacyjna Muzeum na rok szkolny 2017/2018 więcej>>>

Stałym sponsorem