Muzeum Regionalne w Krasnymstawie

ul. Marszałka J. Piłsudskiego 5A, 22-300 Krasnystaw

tel./fax 82-576-3663Podpisanie porozumienia z Aresztem Śledczym w Krasnymstawie Drukuj Email
piątek, 15 grudnia 2017 00:00

Podpisanie porozumienia o współpracy z Aresztem Śledczym W czwartek 14 grudnia br. Dyrektor Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, pan Marek Majewski podpisał porozumienie o współpracy z panią ppłk Anną Adamską - Dyrektorem Aresztu Śledczego w Krasnymstawie. Przedmiotem porozumienia jest wspólna realizacja zadań wynikających z programów resocjalizacyjnych uwzględniających prowadzenie działalności kulturalnej i oświatowej wobec skazanych.

Muzeum zobowiązało się do bezpłatnego udostępniania ekspozycji dla skazanych oraz prowadzenia z nimi spotkań tematycznych według corocznie ustalanego programu. Będą to m.in. wernisaże wystaw, wykłady, prelekcje, koncerty i inne inicjatywy skierowane do osób pozbawionych wolności. Wszelkie działania muzeum nakierowane będą na pielęgnowanie pamięci i rozwijanie wiedzy i zainteresowań historycznych, kształtując przy tym postawy patriotyczne, obywatelskie i empatyczne niezwykle potrzebne w procesie resocjalizacji.

Porozumienie ma charakter otwarty, a obie strony ustaliły, że w sytuacji pojawienia się nowych możliwości i koncepcji programowych możliwe jest jego poszerzenie.

 

Informacje

Zdjęcia ślubne w salach muzeumInformujemy, że w salach muzeum istnieje możliwość wykonywania zdjęć ślubnych więcej>>>

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna Muzeum na rok szkolny 2017/2018 więcej>>>

Linki

Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie

Miasto Krasnystaw

Chmielaki Krasnostawskie

LGD Krasnystaw

LOT Krasnystaw

Dawny Krasnystaw - Fotografie

BIP Muzeum

Sponsorzy


Stałym sponsorem
wystaw i wydarzeń kulturalnych
Muzeum Regionalnego
w Krasnymstawie jest

BS w Izbicy