Wystawa modeli - "Świat w miniaturze" Drukuj Email
piątek, 15 grudnia 2017 00:00

Świat w miniaturze Od 14 grudnia 2017 r. do 15 stycznia 2018 r. w salach Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie można oglądać modele budowli, okrętów, pojazdów i samolotów, wykonane przez członków krasnostawskiego Klubu Modelarskiego MINI, istniejącego już od 1999 roku. Wybrane obiekty stanowią obecną kadrę konkursową, a jeden z nich - okręt Hindenburg - jest w trakcie uzyskiwania nominacji do Modelarskiej Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata w 2018 roku.

Klub Modelarski MINI od początku działalności zdobył wiele nagród i wyróżnień, między innymi na konkursach międzynarodowych w randze Mistrzostw Świata i Europy modeli klasy "C" statków i okrętów. Na wystawie prezentowanej w muzeum można zobaczyć prace Tomasza Guza, Macieja Herbuta, Jakuba Podgórskiego, Stanisława Śliwińskiego i Krzysztofa Zarębskiego.

Oferta edukacyjna Muzeum na rok szkolny 2017/2018 więcej>>>

Stałym sponsorem