Informujemy, że stała wystawa historyczna zatytułowana
"Historia Krasnegostawu i okolic XIV - XX w."
od dnia 10 lipca 2018 roku została zamknięta do odwołania.
Powodem jest modernizacja przestrzeni ekspozycji.

Uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego Drukuj Email
czwartek, 01 marca 2018 00:00

Akademia Niepodległości W środę 28 lutego br. w muzealnym refektarzu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego "DO ZOBACZENIA W MUZEUM". Organizatorem całego przedsięwzięcia było Muzeum Regionalne w Krasnymstawie, a celem konkursu była promocja zbiorów muzealnych, zachęcenie dzieci i młodzieży do odwiedzania muzeum jako formy spędzania wolnego czasu, rozszerzenie oferty edukacyjnej dla szkół, a także rozwijanie osobistych zainteresowań dzieci i młodzieży, ich wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych.

W tegorocznej edycji wzięło udział 50 uczniów z klas I - VI szkół podstawowych z terenu Krasnegostawu, a zadaniem uczestników było zobrazowanie w dowolnej technice plastycznej wybranego eksponatu znajdującego się w zbiorach Muzeum. Konkurs trwał od 11 grudnia 2017 r. do 28 stycznia 2018 r. Autorzy nagrodzonych prac otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Izbicy, a ponadto ich obrazy znajdą się na limitowanej serii pamiątek muzealnych (kubeczki, pocztówki, zakładki do książek).

Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone przez Starostę Krasnostawskiego Janusza Szpaka, Burmistrza Krasnegostawu Hannę Mazurkiewicz oraz Prezesa Banku Spółdzielczego w Izbicy Marcina Wojewodę. Ponadto każdy z uczestników konkursu otrzymał upominki przygotowane przez Muzeum. Oprawę artystyczną uroczystości uświetniły występy młodych wokalistek z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie. Oliwia Burdan zaśpiewała piosenkę "Udało prawie się", Anna Błaszczak "Nocne granie", a Natalia Syposz "Modlitwę Esmeraldy"

Wszystkie prace biorące udział w konkursie wyeksponowane zostały w ramach wystawy pokonkursowej, która dostępna będzie do 30 marca br.

Wyniki konkursu

PRACE NAGRODZONE

miejsce I: Czystowska Julia - "Neolityczny grób skrzynkowy"

miejsce II: Miścior Julia - "Portret Augusta Kickiego"