Koncert młodej artystki w muzealnym wirydarzu Drukuj Email
środa, 13 czerwca 2018 00:00

koncert Garbage Queen 8 czerwca 2018 roku w muzealnym wirydarzu wystąpiła młoda artystka, tworząca w nurcie sztuki nowoczesnej. Garbage Queen, bo taki pseudonim przybrała bohaterka piątkowego koncertu, to pochodząca z Krasnegostawu Ewa Łobodzińska. Jest absolwentką Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego oraz I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie. Obecnie mieszka w Bath (Wielka Brytania) gdzie pracuje, studiuje, tworzy i szlifuje swoje umiejętności muzyczne.

Ewa jest muzykiem niezwykłym, bezkompromisowym. Jej twórczość stanowi mieszankę jazzu i popu na pograniczu awangardy. Utwory, które komponuje, przesycone są skrajnymi emocjami, a teksty często traktują o bardzo osobistych przeżyciach artystki.

W maju tego roku Garbage Queen wyruszyła w międzynarodową trasę koncertową promującą jej pierwszą EP (Extended Play), której premiera odbędzie się jesienią 2018. Część z umieszczonych na niej utworów, takich jak Love game czy Kind regards, piosenkarka wykonała dla publiczności zgromadzonej podczas koncertu w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie. Polskim akcentem w trakcie wydarzenia była zinterpretowana przez Ewę piosenka Ewy Demarczyk Groszki i róże.

Więcej informacji o Ewie Łobodzińskiej i jej projekcie Garbage Queen znaleźć można pod adresem https://www.facebook.com/garbagequeen.music