Muzeum Regionalne w Krasnymstawie

ul. Marszałka J. Piłsudskiego 5A, 22-300 Krasnystaw

tel./fax 82-576-3663Kino Letnie w Muzeum Drukuj Email
poniedziałek, 03 września 2018 00:00

Kino letnie Ostatniego dnia sierpnia odbyła się na muzealnym dziedzińcu druga edycja Kina Letniego. Wydarzenie to podobnie jak w roku ubiegłym przyciągnęło wielu widzów. Podczas wieczoru wyświetlony został film z roku 1994 dotyczący historii Krasnegostawu opowiedzianej przez muzealników, wieloletniego dyrektora muzeum Władysława Fedorowicza oraz archeologa Elżbietę Sobczuk. Film został zrealizowany przez Adama Kulika, filmowca i reżysera z Lublina.

W przerwie między projekcjami zaprezentowane zostały historyczne fotografie Krasnegostawu z okresu I wojny światowej. Na zdjęciach można było zobaczyć piętno działań zbrojnych jakie odcisnęło się na mieście w latach 1914 i 1915. Dziś trudno to sobie wyobrazić, jednak zdjęcia z tamtych czasów są "żywymi" świadkami, opowiadają tragiczną historię wojny. W większości były to zdjęcia z roku 1916 pochodzące z albumu kapitana Carla Büschera, budowniczego austriackiej kolei wąskotorowej na linii Bełżec-Zamość-Krasnystaw-Trawniki.

Druga produkcja wyświetlona w piątkowy wieczór została zrealizowana przez Muzeum Utracone i nosi tytuł "Wariackie losy obrazów Matejki podczas II wojny światowej". Warto dodać, iż Projekt Muzeum Utracone ma na celu wspieranie działań Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego związanych z odnajdywaniem i odzyskiwaniem zabytków należących niegdyś do polskich zbiorów muzealnych.

Lato niestety się już kończy, ale my już teraz zapraszamy na kolejną edycję Kina Letniego w przyszłym roku. Do zobaczenia w muzeum! 

Informacje

Zdjęcia ślubne w salach muzeumInformujemy, że w salach muzeum istnieje możliwość wykonywania zdjęć ślubnych więcej>>>

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna Muzeum na rok szkolny 2018/2019 więcej>>>

Linki

Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie

Miasto Krasnystaw

Chmielaki Krasnostawskie

LGD Krasnystaw

LOT Krasnystaw

Dawny Krasnystaw - Fotografie

BIP Muzeum

Sponsorzy


Stałym sponsorem
wystaw i wydarzeń kulturalnych
Muzeum Regionalnego
w Krasnymstawie jest

BS w Izbicy