Jubileusz 50-lecia pracy twórczej Stanisława Jana Miszczuka Drukuj Email
wtorek, 11 września 2018 00:00

Jubileusz 50-lecia pracy twórczej Stanisława Jana Miszczuka 7 września 2018 roku w siedzibie Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie odbyły się dwa interesujące wydarzenia kulturalne. Uroczyste otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Stanisława Jana Miszczuka, która jest podsumowaniem 50-letniej pracy twórczej artysty oraz koncert lubelskiego duetu Jarząbek - Jurkiewicz.

Wernisaż otworzył dyrektor muzeum Marek Majewski, który pokrótce przybliżył licznie zgromadzonym zarys twórczości Stanisława Miszczuka oraz podziękował za wybór muzeum jako miejsca organizacji tak ważnego jubileuszu. Głos zabrał również Starosta Krasnostawski Janusz Szpak, który pogratulował Artyście licznych sukcesów na polu sztuki i kultury oraz życzył dalszych owocnych lat pracy. Natomiast Jubilat w swoim przemówieniu wzbogaconym anegdotami, nakreślił wszystkim swoją drogę twórczą. Przy tak ważnej uroczystości nie zabrakło również życzeń i gratulacji składanych Artyście przez dyrektorów i przedstawicieli instytucji, jak też jego wielu przyjaciół.

Stanisław Jan Miszczuk, to Artysta-Malarz otwarty na liczne dziedziny sztuki, bowiem w kręgu jego zainteresowań pozostaje również rysunek, grafika i rzeźba. Wśród stworzonych przez niego dzieł jest zarówno portret jak i sceny rodzajowe, martwa natura i pejzaż. Jego charakteryzujące się ogromną dbałością o szczegół, wiernie odwzorowujące temat malarstwo i rysunek cieszą się dużym zainteresowaniem tak w kraju jak i poza jego granicami. Na wystawie jubileuszowej zaprezentowano 46 obrazów olejnych oraz 21 rysunków wykonanych ołówkiem. Ekspozycję, dostępną na piętrze budynku muzeum będzie można oglądać do 5 października 2018 roku.

Tego samego dnia tuż po wernisażu rozpoczął się koncert lubelskiego duetu Jarząbek - Jurkiewicz. Panowie zaprezentowali przed zgromadzoną w wirydarzu publicznością utwory Jaromira Nohavicy, Boba Dylana oraz Jacka Kaczmarskiego. Własne aranżacje znanych utworów oraz bardzo ekspresyjny sposób ich wykonania nagrodzony zostały owacją na stojąco.