Muzeum Regionalne w Krasnymstawie

ul. Marszałka J. Piłsudskiego 5A, 22-300 Krasnystaw

tel./fax 82-576-3663

 


Informujemy, że Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zostało ponownie otwarte dla zwiedzających.
Prosimy o zapoznanie się z reguleminem zwiedzania
[regulamin zwiedzania muzeum]
 Seryjne Historie - prelekcja Pauliny Litki Drukuj Email
wtorek, 25 września 2018 00:00

Seryjne Historie - prelekcja Pauliny Litki 21 września br. w refektarzu Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie odbyła się prelekcja inicjująca cykl wydarzeń pt. Seryjne Historie. Piątkowe spotkanie z mgr Pauliną Litką, doktorantką historii UMCS w Lublinie miało formę wykładu, którego tematem był polski mesjanizm w kontekście niepodległościowym. Treść wystąpienia była niezwykle zajmująca i wpisała się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Seryjne Historie autorstwa pracownika Muzeum Konrada Grocheckiego, w założeniu mają być spotkaniami z ludźmi, którzy podchodzą nietuzinkowo do badania przeszłości, którzy pracują wręcz na stuku dziedzin, odkrywając tym samym wiele ciekawych zjawisk.

Pierwsza edycja Seryjnych Historii została przeprowadzona w dwóch odsłonach dla młodzieży o godzinie 12:00 oraz dla wszystkich zainteresowanych o godzinie 17:00. Frekwencja dopisała, bowiem już podczas pierwszej tury na widowni zasiadło ponad 120 uczniów z krasnostawskich szkół ponadgimnazjalnych.

Od 19 września na parterze budynku Muzeum można również oglądać nową planszową wystawę pod tytułem: Powstanie Wielkopolskie 1918-1919. Droga Wielkopolan do Niepodległości. Będzie ona dostępna do tylko końca września.

Ekspozycja została przygotowana przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości Oddział Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Jej autorem jest Marcin Wiśniewski. Wystawa składa się z 22 plansz ukazujących chronologiczny zapis walk o niepodległość zilustrowany bogatymi materiałami fotograficznymi. Ponadto kody QR zamieszczone na planszach odsyłają do interaktywnej ekspozycji na stronie Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.

  

 

Informacje

Zdjęcia ślubne w salach muzeumInformujemy, że w salach muzeum istnieje możliwość wykonywania zdjęć ślubnych więcej>>>

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna Muzeum na rok szkolny 2019/2020 więcej>>>

Linki

Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie

Miasto Krasnystaw

Chmielaki Krasnostawskie

LGD Krasnystaw

LOT Krasnystaw

Dawny Krasnystaw - Fotografie

BIP Muzeum

Sponsorzy


Stałym sponsorem
wystaw i wydarzeń kulturalnych
Muzeum Regionalnego
w Krasnymstawie jest

BS w Izbicy