Muzeum Regionalne w Krasnymstawie

ul. Marszałka J. Piłsudskiego 5A, 22-300 Krasnystaw

tel./fax 82-576-3663

 


Informujemy, że Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zostało ponownie otwarte dla zwiedzających.
Prosimy o zapoznanie się z reguleminem zwiedzania
[regulamin zwiedzania muzeum]
 Seryjne Historie - "W drugim szeregu" Drukuj Email
piątek, 14 czerwca 2019 00:00

Seryjne Historie Kolejne Seryjne Historie za nami. Tym razem, 11 czerwca br., w krasnostawskim muzeum gościł Artur Borzęcki, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie. Nasz gość od wielu lat daje się poznać jako historyk i regionalista. Do tematu przeszłości podchodzi profesjonalnie, co można zaobserwować na łamach wielu czasopism historycznych. Jest on również współredaktorem kilku ważnych pod względem historycznym dla Krasnegostawu pozycji książkowych, chociażby wydanej pod koniec 2018 roku książki Dzieje Krasnostawskie.

Spotkanie z dyrektorem Borzęckim rozpoczęło się nietypowo, bo od zadawania zaproszonemu prelegentowi pytań. Dzięki temu zgromadzeni goście mogli dowiedzieć się między innymi dlaczego, to właśnie historia stała się pasją naszego gościa. Okazało się, że badanie przeszłości pomaga Panu Arturowi Borzęckiemu w zrozumieniu teraźniejszości oraz tego w jaki sposób należy patrzeć w przyszłość. Wszystko to według łacińskiej sentencji, którą tłumaczy się - historia jest nauczycielką życia.

W głównej części spotkania, Pan Artur Borzęcki przedstawił w swoim wystąpieniu niezwykle interesujący temat pod tytułem: "W drugim szeregu. Portret zbiorowy wicestarostów krasnostawskich w okresie dwudziestolecia międzywojennego". Przygotowanie zagadnienia kosztowało autora wiele zachodu i godzin spędzonych w archiwach. Jednak było warto, bowiem efekt wzbudził wśród słuchaczy dużą dozę zainteresowania.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez pracownika muzeum i pomysłodawcę cyklu Seryjne Historie - Konrada Grocheckiego. Miłośników przeszłości czeka teraz wakacyjna przerwa z Seryjnymi Historiami, ale już dziś organizatorzy zapowiadają kolejne edycje, a w przyszłości planowana jest też publikacja książkowa zbierająca wszystkie wystąpienia w formie artykułów.

 

 

Informacje

Zdjęcia ślubne w salach muzeumInformujemy, że w salach muzeum istnieje możliwość wykonywania zdjęć ślubnych więcej>>>

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna Muzeum na rok szkolny 2019/2020 więcej>>>

Linki

Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie

Miasto Krasnystaw

Chmielaki Krasnostawskie

LGD Krasnystaw

LOT Krasnystaw

Dawny Krasnystaw - Fotografie

BIP Muzeum

Sponsorzy


Stałym sponsorem
wystaw i wydarzeń kulturalnych
Muzeum Regionalnego
w Krasnymstawie jest

BS w Izbicy