Finał konkursu plastycznego "Muzeum Prezentuje" Drukuj Email
poniedziałek, 03 lutego 2020 00:00

Finał konkursu plastycznego Finał III edycji konkursu plastycznego "MUZEUM PREZENTUJE!" zorganizowanego przez Muzeum Regionalne w Krasnymstawie odbył się 28 stycznia br. w sali refektarzowej dawnego kolegium jezuickiego w Krasnymstawie - siedzibie muzeum. Tegorocznym zadaniem konkursowym było stworzenie plakatu promującego zbiory Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie.

W konkursie wzięło udział kilkudziesięciu uczniów ze szkół podstawowych z terenu powiatu krasnostawskiego, a zwycięzcami zostali:

Martyna Bereza (I miejsce)

Wojciech Żuk (II miejsce)

Julia Czystowska (III miejsce)

Wyróżnienia otrzymali:

Lidia Baran, Hubert Borys, Gabriela Cichosz, Paula Kosiak, Mateusz Mańkowski, Łucja Paul, Julia Skubisz, Julia Świech, Martyna Tkaczyk i Michał Waręcki.

Natomiast nagrody za udział w konkursie otrzymali:

Tomasz Bociong, Zofia Chmiel, Oliwia Górecka, Alicja Jaroszyńska, Zuzanna Jaroszyńska, Adrianna Kalman, Igor Kobylarz, Aleksandra Kowalik, Ada Kowalska, Wiktoria Kozioł, Antoni Kurzyński, Hubert Mazurkiewicz, Martyna Micewicz, Olga Saran, Sebastian Sysa, Laura Szarugiewicz, Nikodem Szymaszek, Kacper Woźniak, Hanna Zbrońska i Martyna Ziemba.

Nagrodzone i wyróżnione osoby otrzymały okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk Burmistrza Krasnegostawu Pana Roberta Kościuka i naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu - Aleksandry Stachuli.

Jury Konkursu obradowało w składzie: Elżbieta Sobczuk p.o. dyrektora Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, Joanna Kawęcka Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie, Maja Toczona-Wal adiunkt Działu Sztuki i Rzemiosła Artystycznego Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie oraz Katarzyna Dziewulska Kierownik Administracyjny Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie.

Sponsorami konkursu byli:

- Bank Spółdzielczy w Izbicy - stały sponsor