Informujemy, że Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zostało ponownie otwarte dla zwiedzających.
Prosimy o zapoznanie się z reguleminem zwiedzania
[regulamin zwiedzania muzeum]

Obrazki z podróży - wystawa akwareli Drukuj Email
poniedziałek, 09 marca 2020 00:00

Obrazki z podróży W piątek 6 marca 2020 roku w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie odbył się wernisaż wystawy autorskiej Pana Juliana W. Psujka "Obrazki z podróży - wystawa akwareli". Wydarzenie zgromadziło liczną publiczność, a zaprezentowane obrazy zostały przyjęte niezwykle ciepło.

Artysta, pochodzący z Krasnegostawu malarz akwarelista, w roku 1983 opuścił rodzinne miasto i wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Wyjazd był impulsem, który dał początek działalności malarskiej. W tym czasie powstały pierwsze akwarelowe krajobrazy rodzinnych stron. Akwarela jest techniką niezwykle trudną. Farba wodna wymaga wyjątkowego skupienia, wyczucia koloru, precyzji i przede wszystkim planu. Tym bardziej gdy, jak Pan Julian Psujek, zamiast budować szczegółowe konstrukcje malarskie zamierza się operować plamą barwną. Tymczasem obrazy zgromadzone na krasnostawskiej wystawie sprawiają wrażenie lekkich, namalowanych z wielką swobodą. Dowodzi to bardzo dobrego opanowania techniki. Artysta tworzy lotne, mgliste pejzaże - wspomnienia nie tylko wypraw po Stanach Zjednoczonych ale i rodzinnych stron krasnostawskich. Świetny warsztat dostrzec można szczególnie w pracach "Okolice Krasnegostawu" z roku 2002 oraz "Up. State N.Y." z roku 1999.

Na ekspozycji zaprezentowane zostały 23 obrazy. Istnieje możliwość zakupu 22 z nich. "Obrazki z podróży" będzie można oglądać do końca kwietnia 2020 roku na pierwszym piętrze budynku Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie. Kuratorem wystawy jest Pani Maja Toczona-Wal.

Oferta edukacyjna Muzeum na rok szkolny 2019/2020 więcej>>>

Stałym sponsorem