"Noc muzeów" w Krasnymstawie Drukuj Email
poniedziałek, 16 maja 2011 01:00

Noc muzeów 2011W sobotę 14 maja 2011 r. Muzeum Regionalne w Krasnymstawie po raz pierwszy włączyło się do ogólnoeuropejskiej akcji pod nazwą "Noc Muzeów". Tego dnia oprócz normalnych godzin pracy, muzeum dodatkowo czynne było od 19.00 do 24.00.

Z możliwości darmowego nocnego zwiedzania muzeum skorzystało bardzo wielu mieszkańców naszego miasta i powiatu. Pierwsi goście pojawili się jeszcze przed wieczornym otwarciem. Wśród zwiedzających były zarówno pojedyncze osoby, zorganizowane grupy, jak i całe rodziny. Wielu przyznało, że byli tu po raz pierwszy.

Goście wychodzili z muzeum zauroczeni i zaskoczeni różnorodnością i mnogością wystawianych eksponatów. Największe wrażenie na zwiedzających zrobiły zbiory rzemiosła artystycznego, m.in. zabytkowe meble, zegary, szkło, srebro, porcelana.

Dodatkową atrakcją krasnostawskiej "Nocy muzeów" był występ chóru działającego przy Krasnostawskim Domu Kultury.Według szacunków,  krasnostawskie muzeum w sobotnią noc odwiedziło ok. 500 osób, co jak na pierwszą "Noc Muzeów" w Krasnymstawie należy uznać za spory sukces, skłaniający do organizacji następnych edycji. W przyszłym roku planowane jest zorganizowanie kolejnej "Nocy Muzeów", oczywiście z nowymi atrakcjami.