Dukat Miejski już do nabycia w muzeum Drukuj Email
poniedziałek, 06 czerwca 2011 01:00

Dukat MiejskiOd 6 czerwca 2011 roku w siedzibie muzeum mozna już nabyć Dukat Miejski o nominale 6 Krasnych.

Dukaty Miejskie zostały wybite ze stopu Nordic Gold o średnicy 30mm, wadze 13,9 g oraz grubości 3 mm. Ich nakład wynosi zaledwie 5 000 sztuk, z czego 3 500 sztuk zostało wybitych stemplem zwykłym, a 1 500 sztuk stemplem odwróconym (rewers "do góry nogami" względem awersu).

Na awersie dukata umieszczono wizerunek zamku założonego w 1356 roku przez Kazimierza Wielkiego oraz napis "Honorowane do 31.12.2011". Na rewersie znajduje się wizerunek herbu i nazwa miasta.

Dukat Miejski 6 Krasnych jest również dostępny w formie ozdobnego blistra. Blister jest eleganckim opakowaniem do monet. Dukat jest w nim zabezpieczony plastikiem i zamocowany na stałe. Blister zawiera aż 6 stron informacji dotyczących miasta, dzięki czemu staje się niecodzienną i bardzo atrakcyjną pamiątką nie tylko dla odwiedzających Krasnystaw turystów, ale również dla jego mieszkańców.

Dukaty można otrzymać w formie reszty i zachować na pamiątkę lub zapłacić za towary lub usługi w wybranych punktach miasta do końca roku.

Zapraszamy do nabycia Dukata Miejskiego w siedzibie muzeum w godzinach otwarcia placówki