O Nomadach w Muzeum ... Drukuj Email
czwartek, 25 października 2012 00:00

Trzeci biegun i jego mieszkańcyW poniedziałek, 22 października 2012 r. w refektarzu Muzeum odbyło się spotkanie "Trzeci biegun i jego mieszkańcy", dotyczące praw tybetańskich Nomadów oraz zagrożeń dla środowiska w Tybecie. Była to część ogólnopolskiego projektu realizowanego przez Fundację "Inna Przestrzeń", którego lokalną koordynacją zajął się Krasnostawski Ruch Ekologiczny "Viridis".

W ramach wydarzenia odbyło się m.in. otwarcie wystawy fotograficznej obrazującej dotychczasowe życie tybetańskich koczowników i planowane na 2015 rok, przez władze Chin, zmiany. Ponadto przybyli goście mogli obejrzeć projekcję filmów "Roztopy w Tybecie" i "Ginący świat Nomadów". Gościem specjalnym spotkania był Piotr Cykowski, który opowiedział o problemach Tybetańczyków, a także odpowiadał na zadawane z sali pytania.

Uczestnikami spotkania byli w głównej mierze uczniowie krasnostawskich szkół ponadgimnazjalnych. Mieli oni możliwość poznania problemów ekologicznych i społecznych Tybetu i ich wpływ na inne kraje świata. Organizatorzy przygotowali ponadto dla wszystkich przybyłych materiały edukacyjne i przewodniki po działaniach na rzecz Tybetu i formach aktywności podejmowanych na rzecz ochrony praw człowieka.

foto: www.krev.bnx.pl