Wystawa - "Jan Sobieski i jego czasy" Drukuj Email
wtorek, 17 września 2013 00:00

Jan Sobieski i jego czasy 12 września 2013 roku, w związku z 330. rocznicą wiktorii wiedeńskiej, w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie otwarta została nowa wystawa czasowa pt. "Jan Sobieski i jego czasy". Ekspozycja ma za zadanie przypomnienie postaci Sobieskiego, a także przybliżenie epoki, w której żył, tj. XVII-te stulecie.

Na wystawie znalazło się ponad 90 eksponatów ze zbiorów: Zamku Królewskiego w Warszawie, Muzeum Pałacu w Wilanowie, Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, Muzeum Kresów w Lubaczowie, Muzeum Zamojskiego w Zamościu, Muzeum Archidiecezjalnego Sztuki Religijnej w Lublinie, Biblioteki Narodowej w Warszawie, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, Parafii rzymsko-katolickiej p.w. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie oraz własnych Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie. Są to m.in.: obrazy olejne i grafiki przedstawiające Jana Sobieskiego i jego towarzyszy broni, mapy, druki, monety i medale oraz wykorzystywane wówczas uzbrojenie (np. zbroje husarskie).

Wystawa czynna będzie do 24 listopada 2013 roku.