Muzeum Regionalne w Krasnymstawie

ul. Marszałka J. Piłsudskiego 5A, 22-300 Krasnystaw

tel./fax 82-576-3663

 


Informujemy, że Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zostało ponownie otwarte dla zwiedzających.
Prosimy o zapoznanie się z reguleminem zwiedzania
[regulamin zwiedzania muzeum]
 Jubileusz 50-lecia pracy twórczej Stanisława Jana Miszczuka Drukuj Email
wtorek, 11 września 2018 00:00

Jubileusz 50-lecia pracy twórczej Stanisława Jana Miszczuka 7 września 2018 roku w siedzibie Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie odbyły się dwa interesujące wydarzenia kulturalne. Uroczyste otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Stanisława Jana Miszczuka, która jest podsumowaniem 50-letniej pracy twórczej artysty oraz koncert lubelskiego duetu Jarząbek - Jurkiewicz.

Więcej…
 
Kino Letnie w Muzeum Drukuj Email
poniedziałek, 03 września 2018 00:00

Kino letnie Ostatniego dnia sierpnia odbyła się na muzealnym dziedzińcu druga edycja Kina Letniego. Wydarzenie to podobnie jak w roku ubiegłym przyciągnęło wielu widzów. Podczas wieczoru wyświetlony został film z roku 1994 dotyczący historii Krasnegostawu opowiedzianej przez muzealników, wieloletniego dyrektora muzeum Władysława Fedorowicza oraz archeologa Elżbietę Sobczuk. Film został zrealizowany przez Adama Kulika, filmowca i reżysera z Lublina.

Więcej…
 
Koncert młodej artystki w muzealnym wirydarzu Drukuj Email
środa, 13 czerwca 2018 00:00

koncert Garbage Queen 8 czerwca 2018 roku w muzealnym wirydarzu wystąpiła młoda artystka, tworząca w nurcie sztuki nowoczesnej. Garbage Queen, bo taki pseudonim przybrała bohaterka piątkowego koncertu, to pochodząca z Krasnegostawu Ewa Łobodzińska. Jest absolwentką Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego oraz I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie. Obecnie mieszka w Bath (Wielka Brytania) gdzie pracuje, studiuje, tworzy i szlifuje swoje umiejętności muzyczne.

Więcej…
 
Powołanie Rady Muzeum IV kadencji Drukuj Email
czwartek, 07 czerwca 2018 00:00

Rada Muzeum 25 maja br. w siedzibie Muzeum, odbyła się uroczystość pożegnania członków ustępującej rady muzealnej przy Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie oraz wręczenia nominacji członkom nowej rady. W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele samorządu powiatowego w osobach Wicestarosty Henryka Czernieja oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Marka Nowosadzkiego.

Więcej…
 
"Noc Muzeów" 2018 Drukuj Email
środa, 23 maja 2018 00:00

Noc muzeów 2018 W sobotę 19 maja br. drzwi dawnego kolegium jezuickiego, a obecnie siedziby Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie były otwarte dla zwiedzających aż do północy. Krasnostawskie muzeum już po raz ósmy włączyło się w europejską akcję "Noc Muzeów". Specjalnie na tę okazję przygotowano wiele atrakcji. M.in. nocne zwiedzanie ekspozycji, w tym dwóch nowych wystaw czasowych z oprowadzaniem kuratorskim.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 25

Informacje

Zdjęcia ślubne w salach muzeumInformujemy, że w salach muzeum istnieje możliwość wykonywania zdjęć ślubnych więcej>>>

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna Muzeum na rok szkolny 2019/2020 więcej>>>

Linki

Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie

Miasto Krasnystaw

Chmielaki Krasnostawskie

LGD Krasnystaw

LOT Krasnystaw

Dawny Krasnystaw - Fotografie

BIP Muzeum

Sponsorzy


Stałym sponsorem
wystaw i wydarzeń kulturalnych
Muzeum Regionalnego
w Krasnymstawie jest

BS w Izbicy